• autor: anonimiak, 2017-10-25 17:07

LKS Rupniów pokonał przed własną pubicznością Płomień Limanowa 4:1 (3:1).

Więcej w dalszej części newsa...

W to niedzielne popołudnie pogoda nie rozpieszczała. Padający deszcz oraz niska temperatura nie zniechęciła licznie przybyłych na to spotkanie kibiców.

Przed wyjściem na rozgrzewkę trener gospodarzy zrobił odprawę przedmeczową, po której każdy z piłkarzy wiedział, że to będzie ciężki mecz.

W pierwszym kwadransie spotkania drużyna Rupniowa posiadała delikatną przewagę, jednak to goście mieli idealną sytuację do objęcia prowadzenia. Pod presją obrońcy, zawodnik Płomienia oddaje strzał obok bramki. Otwarcie wyniku nastąpiło w 17 minucie, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym strzał w poprzeczkę oddał Biedroń. Następnie do futbolówki doskoczył Mrózek i wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Płomień, widocznie zaskoczony takim obrotem spotkania, zaczął popełniać błędy i dwie minuty później ponownie nasz grający trener strzela bramkę, świetnie wykańczając składną akcję.
Po utracie drugiej bramki goście zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce, co skutkowało sytuacjami pod bramką Ciuły. Bardzo dobra gra w defensywie uniemożliwiała stwarzanie sobie przez rywala dogodnych sytuacji. W 32 minucie błąd popełnił bramkarz rywali, który wyszedł za pole bramkowe, jednak Biedroń minimalnie niecelnie lobował. Pod koniec pierwszej połowy doskonałą sytuacje na strzelenie bramki miał Smoroński, który otrzymał świetne podanie od Biedronia ale niestety zabrakło szczęścia i futbolówka minęła bramkę. Chwilę później goście wykorzystali kontratak i zdobyli, jak się potem okazało, jedynego gola w tym spotkaniu. utrata bramki zadziałała na nasz zespół motywująco, czego efektem była bramka Piwowarczyka w 40 minucie. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po pierwszych 45 minutach można było zauważyć wielkie zaangażowanie każdego z naszych piłkarzy pomimo trudnych warunków do gry.
Drugą połowę lepiej zaczęła drużyna gości częściej utrzymując się przy piłce - głównie w środkowej strefie boiska dzięki czemu wypracowali sobie dwie dobre okazje na zdobycie bramek. Jednakże dzięki naszemu bramkarzowi żadna z tych prób nie okazała się skuteczna. Po nieudanych próbach przedarcia się przeciwnika przez świetną defensywę naszych zawodników zdenerwowanie naszych rywali znacznie wzrosło czego efektem był ostry faul obrońcy na D.Lizaku w polu karnym. Podyktowaną z tego powodu jedenastkę znakomicie pewnym strzałem wykorzystał Smoroński.
Wynik spotkania 4-1 może wskazywać na jednostronny pojedynek, jednakże rywal wysoko zawiesił poprzeczkę naszym piłkarzom. Bardzo dobre spotkanie rozegrał nasz trener, który ustrzelił dublet i poprowadził drużynę do zwycięstwa. Wszyscy zawodnicy Rupniowa zasługują na słowa uznania za tak spektakularne zwycięstwo po bardzo bolesnej przegranej tydzień wcześniej. Miejmy nadzieję, że z meczu z Podegrodziem wrócimy z równie dobrymi nastrojami.
Podziękowania należą się też naszym wiernym kibicom, którzy pomimo fatalnej aury zechcieli wspomóż nasz zespół gorącym dopingiem-było Was słychać!

Skład: K.Ciuła-T.Kita,M.Lis, J.Czernek, B.Czernek-M.Węgrzynowicz, M.Nowak(66 J.Pająk),A. Mrózek(80 Ł.Lizak), K.Smoroński, A.Piwowarczyk(76 D.Lizak)-T.Biedroń(66 N.Czaja)