statystyki szczegółowe

Aktualności

Relacja 21 kolejka: Mordarka - Rupniów

• autor: rupman, 2015-06-16 13:01

Mecz z LKS Mordarka był bezpośrednią walką o pozycje numer 3 w ligowej tabeli na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. W pierwszym pojedynku LKS Rupniów pechowo zremisował 1:1 nie wykorzystując rzutu karnego w ostatnich minutach meczu. Rewanż zapowiadał się więc bardzo ciekawie...

więcej w rozwinięciu

Podobnie jak w Ujanowicach, mecz rozgrywany był przy wysokiej temperaturze. Na początku spotkania, to podopieczni trenera Sułkowskiego utrzymywali się więcej przy piłce i stwarzali zagrożenie pod bramką K.Moskala. Goście cofnęli się do obrony, skupiając się głównie na przerywaniu akcji LKS Mordarka. Wydawało się, że to gospodarze są bliżej strzelenia pierwszej bramki, ale to w 25 minucie na skrzydło podanie otrzymał T.Kuc, który podał do M.Nowaka a ten prostopadłym podaniem obsłużył T.Biedronia, który mając przed sobą tylko bramkarza nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Bramka ta dodała pewności przyjezdnym, którzy z większą odwagą ruszyli na przeciwnika. Miejscowi mogli zdobyć bramkę po rzucie wolnym, który o centymetry minął słupek oraz rzucie rożnym, po którym główkował zawodnik z Mordarki. Ze strony LKS uderzał jeszcze M.Węgrzynowicz oraz po uderzeniu A.Piwowarczyka w zamieszaniu pod bramką, z linii piłkę wybił obrońca.

Drugą połowę lepiej rozpoczeli goście. W 60 minucie z rzutu wolnego dośrodkował B.Czernek i precyzyjną główką popisał się T.Biedroń. Nie minęło 5 minut i ten sam zawodnik skompletował hat tricka strzelając po indywidualnej akcji tuż przy słupku. Było 0:3 i i w grze przyjezdnych można było zaobserwować więcej luzu i spokoju, co jednak sprytnie wykorzystali przeciwnicy, strzelając szybko bramkę na 1:3. Od tego momentu czyli ok 70 minuty gra toczyła się na połowie Rupniowa. Gospodarze starali się strzelić bramkę kontaktową, ale w ich grze brakowało skuteczności. W groźnych kontratakach swoje szanse mieli także: T.Kita oraz D.Lizak. Mimo ambitnej walki do końca meczu, to przyjezdni odnoszą zasłużone zwycięstwo.

LKS Rupniów utrzymał 3 pozycję w tabeli i przed ostatnim meczem sezonu, w którym zagramy z Laskovią Laskowa nie musi oglądać się na inne drużyny, tylko wywalczyć,3 punkty by zagwarantowac sobie miejsce na podium w końcowej klasyfikacji. Punkt straty do naszej drużyny ma Witów Mszana Górna, który zagra z Jaworzanką Jaworzna i prawdopodobnie osiągnie korzystny rezultat. Wszystkie mecze ostatniej kolejki zaplanowano na niedzielę na godzine 16:30.