statystyki szczegółowe

Aktualności

Relacja 16 kolejka: Zenit - Rupniów

• autor: rupman, 2015-05-11 20:07

W starciu z przedostatnią drużyną ligi, wywalczenie kompletów punktów było bardzo trudnym zadaniem. Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało końcowego sukcesu, tym bardziej, że gospodarze prowadzili 1:0...

więcej w rozwinięciu

Na meczu zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę Bogdana Czernka oraz Mirosława Węgrzynowicza, który nie zagra już w tym sezonie z powodu wyjazdu za granicę.

Lepiej mecz rozpoczął Zenit, gdyż już w pierwszej akcji po strzale piłka odbiła się od poprzeczki. Rozpędzeni gospodarze w ciągu kwadransu stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Goście odpowiedzili dopiero w 20 min. kiedy A. Piwowarczyk w dogodnej sytuacji trafił w poprzeczkę. Kolejna akcja, to kontra miejscowych i bramka na 1:0. Strata bramki podziałała na przyjezdnych mobilizująco i mimo kilku dogodnych sytuacji, brakowało ostatniego podania, otwierającego drogę do bramki przeciwnika. Z zza pola karnego groźnie uderzali T.Biedroń oraz M.Nowak.

Druga połowa rozpoczęła się szczęsliwie dla LKS'u, bo w 46 min. A.Piwowarczyk strzela na 1:1 z rzutu karnego za zagranie piłki ręką w polu karnym. Od tego momentu każda akcja to zagrożenie pod bramką Zenitu. W 60 minucie T.Kuc decyduje się na strzał z 25 m. i piłka ląduje w okienku bramki gospodarzy. Chwilę później po strzale z rzutu wolnego, T.Biedroń dobiega do piłki odbitej przez bramkarza i podwyższa rezulat, co wnosi wiele spokoju w grze zawodników z Rupniowa. W 75 min. na boisku pojawił się J.Wąsowicz i w swoim pierwszym kontakcie z piłką strzela swoją bramkę. Było 1:4 i gra LKS Rupniów była już rozluźniona, co wykorzystali miejscowi i ustalili wynik spotkania na 2:4.

Po ciężkim meczu, wygrywamy kolejne spotkanie i utrzymujemy wysokie miejsce w tabeli. Drużyna z Kasinki Małej gra naprawdę ciekawie i jej miejsce w tabeli może być dla wielu zespołów bardzo złudne. Z taką grą powinni bez problemów utrzymać się w lidze.

LKS Rupniów kolejny mecz rozegra na własnym boisku z Zalesianką Zalesie w najbliższą niedzielę o godzinie 14:30.