Wakacje na sportowo w Rupniowie

• autor: prezes1111, 2014-08-14 09:37

W dniu 9 sierpnia 2014r. na stadionie sportowym w Rupniowie odbył się festyn sportowo-rekreacyjny pn. „Wakacje na sportowo w Rupniowie”.

Od godz. 10.00 trwał turniej piłkarski trampkarzy. Najlepszą drużyną tego turnieju okazali się piłkarze z LKS Rybie, którzy pokonali w rzutach karnych LKS „Wierchy” Pasierbiec, III miejsce zajęli chłopcy z LKS „Olimpia” Pisarzowa wygrywając z nowo powstałą drużyną trampkarzy z Rupniowa.

nowa-galeria-5748450.jpg nowa-galeria-5748451.jpg nowa-galeria-5748452.jpg

O godz. 13.00 oficjalnego rozpoczęcia festynu dokonał Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan, Sekretarz Gminy Limanowa – Marek Ziaja, Prezes LKS Rupniów – Stanisław Piegza oraz sołtys wsi Rupniów – Adam Stanisław Kita.

Po oficjalnym rozpoczęciu Wójt wręczył drużynom trampkarzy pamiątkowe puchary.

Następnie przy sprzyjających warunkach pogodowych, można rzec przy żarze lejącym się z nieba rozpoczął się turniej piłkarski drużyn amatorskich. Po zaciętej rywalizacji najlepszą drużyną okazała się drużyna „Elektrical”, II miejsce zajął „Wolimex”, III miejsce „Jackówka”, IV -  drużyna Oldboyów z Rupniowa.

O godz. 17.00 rozpoczął się mecz o Puchar Polski (IV runda) pomiędzy KS Tymbark, a LKS Rupniów.  Mecz dostarczył wiele emocji kibicom i wszystkim uczestnikom festynu.

Wynik meczu to 2 : 0 dla KS Tymbark.

Na zakończenie turniejów puchary dla wszystkich drużyn wręczył  Prezes Klubu – Stanisław Piegza.

Panie z KGW Rupniów – Centrum przygotowały dla uczestników festynu gorący poczęstunek w postaci żurku, można było skosztować wiejskiego chleba ze smalcem, zjeść   kiszonego ogórka, było też coś na słodko wspaniały sernik i inne ciasta.

Uczestnicy festynu, mieszkańcy Rupniowa oraz okolicznych miejscowości, zaproszeni goście i licznie przybyli turyści, chętnie korzystali z przygotowanych przez Panie z KGW przysmaków. Chwalili je za kontynuowanie regionalnej tradycji i przygotowanie produktów charakterystycznych dla naszego regionu.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy, przez cały czas  trwania turniejów dzieci mogły spróbować swoich sił na dmuchanych obiektach.

Na koniec festynu odbyła się zabawa taneczna z udziałem Zespołu Muzycznego BONUS BAND,  która trwała do północy, nawet „trochę” dłużej, gdyż bisów nie było końca.

Zarząd Klubu dziękuje wolontariuszom tj. strażakom z OSP z Rupniowa, Paniom z KGW z Rupniowa – Centrum, Panu trenerowi – Ryszardowi Wrońskiemu oraz byłym i obecnym zawodnikom Klubu, którzy wnieśli swój wkład pracy w przygotowanie i organizację imprezy. Zarząd Klubu dziękuje również za pomoc w organizacji tej imprezy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, gdyż festyn mógł się odbyć dzięki przyznanym środkom z UE w ramach programu Leader.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólną zabawę.

Potwierdzeniem świetnej zabawy są zdjęcia z festynu zamieszczone poniżej.

autor: ~sprostowanie 2014-08-19 14:35:54

avatar Panie prezesie Rybie wygrało oba mecze w podstawowym czasie a nie jak napisano po rzutach karnych. Najpierw trampkarze z Rybia pokonali Rupniów 3:1 a nastepnie Pasierbiec 1:0.

autor: ~filek 123 2014-08-26 12:31:10

avatar Rybie tez jest nowo powstałą druzyna ..

autor: stanmayewskji 2015-01-26 14:08:21

Profil stanmayewskji w Futbolowo Lubisz obstawiać? Zarejestruj się i odbierz DARMOWY BONUS 350PLN na zakłady!! tnij.at/350nazaklady